Zalety badań termowizyjnych

termowizja_torun_ec_pro1
Badanie termowizyjne polega na zobrazowaniu rozkładu temperatur na powierzchni badanego obiektu. Metoda ta pozwala na wyciągnięcie wielu wniosków dzięki którym można bardzo precyzyjnie ustalić miejsca w których występuje lub dopiero może wystąpić problem. Za pomocą diagnostyki termowizyjnej możemy obserwować to co przedtem było niezauważalne dla człowieka - promieniowanie podczerwone. Obecnie ta metoda pozwala wykryć wiele wad technicznych różnych obiektów i urządzeń za cenę i z dokładnością jaką przedtem nie była dostępna.
CAŁKOWITA BEZINWAZYJNOŚĆ: Badanie termowizyjne ma tą bezwzględną zaletę nad innymi metodami, że jest badaniem całkowicie bezinwazyjnym to znaczy, że nie będziemy rozkuwać, nawiercać itp.
SZYBKOŚĆ: Dzięki niej zaoszczędzimy Państwa czas - wyniki badań dostępne są niemal natychmiast.
DOKŁADNOŚĆ: Termowizja jest metodą bardzo dokładną i praktycznie uniemożliwia przeoczenie jakichkolwiek wad w przeciwieństwie do wielu innych metod diagnostycznych (np. badania pirometrem).
ZOBRAZOWANIE TEMPERATURY: Metoda termowizyjna pozwala na zobrazowanie temperatury na powierzchni całego obiektu a nie tylko jego części tak jak to jest w przypadku innych metod.